Izmantojot šo mājaslapu jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai un mūsu privātuma politikai.
X

Tehniskā informācija

1. Tehnoloģijas, materiāli un tehniskie termini
2. Apģērba un apavu izmēri


 

Tehnoloģijas, materiāli un tehniskie termini

 

Naži

 • Micarta
 • G-10
 • FRN/GFN/Zytel/Grivory


Apģērbi un apavi

 • Gore-Tex
 • Vibram
 • Vanguard
 • ion-Mask
 • V-LITE
 • Thinsulate
 • Cambrelle
 • Cordura
 • NOMEX
 • TecProof
 • Kevlar


Ekipējums

 • MOLLE/PALS

 

 

 

Naži (tērauda veidi, rokturi, ieliktņu materiāli un t.t.)

 

Micarta

Materiāls tiek iegūts augstā temperatūrā presējot daudzslāņu audumu vai papīru ar epoksīda darvu. Lieliski der dekoratīvu nažu rokturu ražošanai, tādēļ, ka ir viegli iegūt vēlamo krāsu, bet griežot un polirējot rodas slāņi, kas pēc izskata atgādina koka izgriezumus. Taču, atšķirībā no koka, Micarta ir ilggadīgāka un nebaidās no apkārtējās vides ietekmes.

 

G-10

Nažu rokturu ražošanā izmantojams materiāls. Tiek gatavots no epoksīda un austām stikla šķiedrām. Nebaidās no temperatūras svārstībām un ir sitienizturīgs. Viegli nokrāsot vēlamajā krāsā.

 

FRN (Fiberglass Reinforced Nylon)/GFN (Glass Filled Nylon)/Zytel/Grivory

Neilona polimēra un stikla šķiedras maisījums. Ārēji praktiski neatšķiras no citiem plastikāta veidiem, taču izceļas ar ļoti lielu sitienizturību un mazo svaru. Visbiežāk tiek lietots viegliem nažu rokturiem gatavot.

 

 

 

Apģērbs un apavi

 

GORE-TEX

Membrānas materiāls, kas nelaiž cauri mitrumu un vēju. Membrāna veidota no sīkiem pāriem, katrs no kuriem ir aptuveni 20000 reižu mazāks par ūdens lāsi, taču 700 reizes lielāks par ūdens iztvaikošanas daliņu. Šīs īpašības dēļ GORE-TEX tiek plaši izmantots apģērbu un apavu ražošanā. Jo neļauj izveidoties sviedru kondensātam no iekšpuses, tajā pašā reizē pasargādams ārpusi no mitruma. Parasti GORE-TEX sastāv no trijām kārtām: ārējās kārtas, kas pasargā no beršanās, un slāņa, kas ļauj membrānai veiksmīgi funkcionēt ilgu laiku, iekšējās kārtas, kas pasargā no sviedriem, sīkas šķiedras un citām apģērba kārtām.

 

VIBRAMTM

Neslīdoša zole, kas izgatavota itāļu kompānijā Vibram S.p.A. Izgatavota alpīnismam. Pilnībā visas VIBRAM zoles nodrošina maksimālu saskarsmi ar jebkuru virsmu, turklāt labi iztur temperatūras svārstības. Šo īpašību dēļ vairāk kā 1000 apavu ražotāji izmanto VIBRAM zoli.

 

VANGUARDTM

Tas ir galvanais piegādātājs ASV armijai – Belleville Shoe Manufacturing Company izgatavota kombinēta zole. Starp pēdu un VIBRAM TM ir biezs poliuretāna slānis, kas absorbē sitienus un samazina slodzi pēdai. Apavi, kuros tiek izmantota šī tehnoloģija, lieliski der tāliem pārgājieniem uz nelīdzenas virsmas.

 

Ion-Mask (wet is dry)

Unikāla tehnoloģija, kas izveidota Lielbritānijas Durhama universitātē. Pasargā dažādu tipu virsmas no mitruma un netīrumiem (mitrumizturība 100 000 mm/cm2). Pēc šīs tehnoloģijas ražoti produkti vakuuma kamerā tiek apstrādāti ar ķīmisku vielu, kas ielaužas produkta iekšpusē un izveido tur mitrumizturīgu mikroskopisku kārtu. Atšķirībā no membrānas tipa materiāla IonMask nevar tikt caurdurts vai saplēsts.

IonMask iespējas varat aplūkot šeit: http://www.youtube.com/watch?v=DCcE4UHrprs

 

V-LITE

V-LITE – vertikāli izveidota pēdas konstrukcija. Tā ir revolucionāra tehnoloģija, kuru izveidoja un pirmie savos apavos sāka izmantot HI-TEC. Pasaulē nav nevienas citas kompānijas, kura gatavotu tik vieglus apavus un vēl garantētu tās kvalitāti, ērtību un lētu cenu.

V-LITE sistēmu veido vairāki tehnoloģiju klodi, kas apvienoti vienā: FEX Plus izturības kārta – unikāla alternatīva smagām metāla šķiedrām. V-lite konstrukcijā tiek izmantotas dažāda biezuma kompozītisko materiālu starpslānis, kurš locīšanās laikā vienā pēdas daļā saglabā minimālu elastību, bet otrā – maksimālu. Tūrisma apaviem tas dāvā tādu pašu elastību kā mūsdienu vieglatlētu apaviem. EVA vieglu materiālu starppēda – absorbē un līdzvērtīgi sadala sitienus, vēl pirms tie sasniedz pēdu.

High Traction VIBRAM ārējā pēda izgatavota no karbongumijas, pazemināta profiļa un no īpaši viegliem materiāliem, kas izceļas ar komfortu un funkcionalitāti. Kvalitātes un izturības ziņā – ļoti tuvu VIBRAM zolei.

 

ThinsulateTM

Siltinājuma sintētisks materiāls, ar savām termoizolācijas īpašībām pārspējošs pat pīļu pūkas, taču neiesūcošs mitrumu un ātri žūstošs. Lieliski aiztur siltumu pat mitrs. Thinsulate TM ar laiku nezaudē savas īpašības, kā daudzi dabīgi materiāli.

 

Cambrelle®

Sintētisks materiāls, kas tiek izmantots kā odere apavos. Cambrelle var iesūkt arī ļoti lielu mitruma daudzumu, ir mīksta, izveidota uz neilona pamata, elpojoša un izceļas ar antībakteriālām īpašībām. Apavi ar Cambrelle oderi neiegūst nepatīkamu smaku, nerodas sēnīte, kājas vienmēr ir sausas – arī aktīvi kustoties.

 

Cordura®

Izturīgs neilona audums, mitrumizturīgs (impregnēts ar teflonu), neplīst un neberžas. Tiek lietots produktos, kuru prasības ir ļoti augstas (somas, armijas ekipējums, apavi).

 

NOMEX

DuPont korporācijā izveidota šķiedra, kas ir uguns un liesmas izturīga. Atšķirībā no daudziem citiem līdzīgiem materiāliem, nekūst arī lielā karstumā. No šī materiāla tiek veidots apģērbs ugunsdzēsējiem, pilotu kostīmi, cimdi un t.t. Pēc ārējām īpašībām atgādina dabīgus materiālus.

 

TecProof

Kompānijas Hi-Tec izveidots membrānas materiāls. Pēc īpašībām – GORE-TEX analogs.

 

Kevlar

DuPont kompānijas izveidota šķiedra, kas izveļas ar ļoti labu svara un izturības attiecību (5 reizes izturīgāks par tēraudu, esot vienādam svaram). Uguns un liesmas izturīgs. Tiek gatavots dažādu formu: plāksnes, diegi, virves, audums. Šo īpašību dēļ tiek plaši izmantots drošības apģērbu un rīku ražošanā: ķiverēm, vestēm un t.t.

 

 

 

Ekipējums

 

MOLLE/PALS

MOLLE (MOdular Lightweight Load-carrying Equipment) vai  PALS (Pouch Attachment LadderSystem) – ASV armijas papildus ekipējuma elementu standarts (magazīnu, pistoļu, ieliktņu un t.t.) stiprināšanai pie taktiskās vestes vai somas.

MOLLE sistēma sastāv no horizontālām josliņām (1. piem.), kas piešūtas klāt uz turošās ekipējuma daļas (vestes, somas un t.t.) un no pastiprinātām josliņām un siksniņām uz stiprinošās daļas (2 piem.). Savas izturības un elementāras lietošanas dēļ ļoti ātri ieguva lielu populāri visā pasaulē, tajā starpā arī armijas ražotāju kompāniju starpā.

 

Apģērba un apavu izmēri

Apavi (izmēri):

 

 

 

EURO 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
USA / UK 3 4 5 5.5-6 6.5 7-7.5 8 9 9.5-10 10.5 11-11.5 12 13

 

Apģērbs (lielumi):

 

 

 

  XXS XS S M L XL XXL 3XL 4XL 5XL
EURO 44 46 48 50 52 54 56 58 60 62
UK 34 36 38 40 42 44 46 48 50 52
USA 26'' 28'' 30'' 32'' 34'' 36'' 38'' 40'' 42'' 44''
Juosmuo (cm) 66 71 76 81 86 92 97 102 107 112
Krūtinė (cm) 86 92 97 102 107 112 117 122 127 132

 

 

Apģērbs (augums):

  S (short) R (regular) L (long)
Euro (cm) 150 - 165 165 - 185 185 - 200